Pontos idő: 2017.08.17. 17:20

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.10.22. 18:04 

Likes given: 4
Likes received: 3
Sziasztok. Lenne egy kérdésem, a tapasztaltabbak felé, na meg a fénytechnikához konyító emberekhez. Mint sokan mások én is 6500 k-s cfl-ekkel kezdtem a papresznevelést, felmerült bennem egy kérdés a mi nap ahogy szereltem fel a kertbe a 30w os reflektorokat. És itt jön a kérdés, szerintetek egy durván 120*70*70 es boxba mennyire lenne hasznos 2 esetleg 3 darab 6000kelvin körüli refit betenni, most ne menjünk bele a lumenekbe meg egyebekbe mert az pl bõségesen elég ezeknél, inkább az érdekelne ,hogy ezeknek a fénye hasznositható lenne e a növényeknek vagy sem. Na meg a miértje... ugyebár árban felszerelhetosegben, varialhatosagaban, na meg fogyasztasaban mindenkeppen pozitiv.
Véleményeteket elõre is megköszönném.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 10:05 

Likes given: 10
Likes received: 2
Szia!

Jó lehet az is. Melegedésre figyelj.

Daniel's írta:
Sziasztok. Lenne egy kérdésem, a tapasztaltabbak felé, na meg a fénytechnikához konyító emberekhez. Mint sokan mások én is 6500 k-s cfl-ekkel kezdtem a papresznevelést, felmerült bennem egy kérdés a mi nap ahogy szereltem fel a kertbe a 30w os reflektorokat. És itt jön a kérdés, szerintetek egy durván 120*70*70 es boxba mennyire lenne hasznos 2 esetleg 3 darab 6000kelvin körüli refit betenni, most ne menjünk bele a lumenekbe meg egyebekbe mert az pl bõségesen elég ezeknél, inkább az érdekelne ,hogy ezeknek a fénye hasznositható lenne e a növényeknek vagy sem. Na meg a miértje... ugyebár árban felszerelhetosegben, varialhatosagaban, na meg fogyasztasaban mindenkeppen pozitiv.
Véleményeteket elõre is megköszönném.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 16:54 

Likes given: 4
Likes received: 3
Köszi a választ, szerintem az nem gond mivel nem vagyok híve a teljesen zárt dobozoknak. pluszban ottvan a pc venti is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 10:54 

Likes given: 0 time
Likes received: 0 time
Sziasztok!

Idén először szeretnék egy keltetőboxot csinálni.
Tudom hogy fontos a megfelelő szellőzés, viszont van egy jelenleg használaton kívüli akváriumom (140x70x70) tetővel időkapcsolós világítással, tehát minden szempontból tökéletes lenne.
Egyedűl a megfelelő szellőzéstől félek.....ventilátort csak a tetejébe tudnék beépíteni.

Kérdés az megfelelően tudná szellőztetni a rendszert?
Ha igen Ti mekkora és hány darab ventit használnátok?

Előre is köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.18. 23:35 

Likes given: 3
Likes received: 4
Dany33 írta:
Sziasztok!

Idén először szeretnék egy keltetőboxot csinálni.
Tudom hogy fontos a megfelelő szellőzés, viszont van egy jelenleg használaton kívüli akváriumom (140x70x70) tetővel időkapcsolós világítással, tehát minden szempontból tökéletes lenne.
Egyedűl a megfelelő szellőzéstől félek.....ventilátort csak a tetejébe tudnék beépíteni.

Kérdés az megfelelően tudná szellőztetni a rendszert?
Ha igen Ti mekkora és hány darab ventit használnátok?

Előre is köszi!

Szia!
2db PC-ből kiszuperált ventillátor bőven megfelel a célnak. Egy a ki-, a másik pedig a be-fúvásról gondoskodik. De persze ha csak 1-re van lehetőséged, talán az sem olyan nagy baj. De azt az 1-et mindenképpen használd.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Időzóna: UTC + 2 óra