Pontos idő: 2018.10.15. 13:10

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mag lelőhelyek
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 11:27 

Likes given: 197
Likes received: 101
Pécsieknek, Pécs környékieknek megint csak az távolsági buszpályuaduvar észak-keleti sarkában lévő Kertészcentrumot (https://goo.gl/maps/2Jud1tScEFy) tudom javasolni, mert idén bővült a chili kínálatuk. Lévén a Budapesti Kertimag kínálata is bővült.

Van nekik:
chili trió (http://www.kertirt.hu/webshop/product.p ... duct=73015)
sárga habanero (http://www.kertirt.hu/webshop/product.p ... duct=73079)
jalapeno (http://www.kertirt.hu/webshop/product.p ... duct=73076)

A pénztárral pont szemben lévő, prémium magos polcon vannak. A jalapeno takarja a sárga habanerot, mert ugyanarra a tartókarra lógatták ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 21:03 

Likes given: 1 time
Likes received: 2
Babros írta:
Rendelt valaki a Semillas-ról sárga Fatalii magokat? 0/12 kelt ki belőle. (A többinél is borzalmas a csírázási arány...)

Nekem is nagyon rossz arányban csíráztak,rocotót és 5-6 vad fajtát rendeltem tőlük,150 magból 20-25 palántám van de azok is elég satnyák...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 21:42 

Likes given: 72
Likes received: 38
szaid írta:
Babros írta:
Rendelt valaki a Semillas-ról sárga Fatalii magokat? 0/12 kelt ki belőle. (A többinél is borzalmas a csírázási arány...)

Nekem is nagyon rossz arányban csíráztak,rocotót és 5-6 vad fajtát rendeltem tőlük,150 magból 20-25 palántám van de azok is elég satnyák...

Ezzel én is így vagyok sajnos ......
Egyedül a PuckerButt-os magok keltek 100%-ban.
A Pepperseeds pedig elkeverte a rendelésem, most meg a posta keverte el a csomagot.
Kész katasztrófa ez a szezon kezdet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 13:27 
Adminisztrátor

Likes given: 99
Likes received: 176
Malacka írta:
szaid írta:
Babros írta:

Ezzel én is így vagyok sajnos ......
Egyedül a PuckerButt-os magok keltek 100%-ban.
A Pepperseeds pedig elkeverte a rendelésem, most meg a posta keverte el a csomagot.
Kész katasztrófa ez a szezon kezdet.

Nálam idén a semillas sárga fatalii-k jól keltek (90 % körül), de lustábbak mint a többi, tehát picit továb tartott nekik.
A többi mag is jó arányban kelt, átlag 90%.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 10:32 

Likes given: 40
Likes received: 33
Én idén a pepperseeds-től rendeltem az elültetett magok kb. 60%-át, a többi meg saját vagy ajándék mag volt. Nagy csalódásként tudnám csak értékelni a pepperseeds-től rendelt magok NAGY RÉSZÉT. Már amikor megkaptam és átnéztem akkor láttam, hogy némelyikből semmi nem lesz. Megbarnult, fekete gyökű magok sok fajtánál. Én a saját magjaimból ajándékba sem adnék senkinek ilyen ócska magokat. Na a kelési arány az kb azt tükrözi amit a zacskókban láttam. C. Reaper 10/2, trinidad 7 pot orange 10/3, lemon drop 10/0! A jalapeno, aji, serrano fajták viszont szépen keltek. Azért is merem állítani, hogy nem velem van a baj, mert pl. A 7 pot orange-ból 3 különböző forrásból származó magot ültettem és a másik kettő szép kelési arányt produkált. Hogy ne csak panaszkodjak: azok a babylon grow-os magok amiket solymáron nyertem gyönyörű, egészséges, tiszta, minőségi magok voltak. Ki is kelt mind egytől egyig. Amiket magamnak fogtam és válogattam, azokkal sem voltak kelési problémák. Lehet, hogy csak én gondolkodom furcsán, de ha már valakitől elkérek 10 szem magért 4-5 eurót akkor szerintem nem nagy elvárás, hogy szép, egészséges magok legyenek, ne olyan amit én a sajátomból már kidobok. Bocs mindenkitől ha kipanaszkodtam magam.
Üdv nektek: karesz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 11:05 

Likes given: 108
Likes received: 156
Karesz írta:
Én idén a pepperseeds-től rendeltem az elültetett magok kb. 60%-át, a többi meg saját vagy ajándék mag volt. Nagy csalódásként tudnám csak értékelni a pepperseeds-től rendelt magok NAGY RÉSZÉT. Már amikor megkaptam és átnéztem akkor láttam, hogy némelyikből semmi nem lesz. Megbarnult, fekete gyökű magok sok fajtánál. Én a saját magjaimból ajándékba sem adnék senkinek ilyen ócska magokat. Na a kelési arány az kb azt tükrözi amit a zacskókban láttam. C. Reaper 10/2, trinidad 7 pot orange 10/3, lemon drop 10/0! A jalapeno, aji, serrano fajták viszont szépen keltek. Azért is merem állítani, hogy nem velem van a baj, mert pl. A 7 pot orange-ból 3 különböző forrásból származó magot ültettem és a másik kettő szép kelési arányt produkált. Hogy ne csak panaszkodjak: azok a babylon grow-os magok amiket solymáron nyertem gyönyörű, egészséges, tiszta, minőségi magok voltak. Ki is kelt mind egytől egyig. Amiket magamnak fogtam és válogattam, azokkal sem voltak kelési problémák. Lehet, hogy csak én gondolkodom furcsán, de ha már valakitől elkérek 10 szem magért 4-5 eurót akkor szerintem nem nagy elvárás, hogy szép, egészséges magok legyenek, ne olyan amit én a sajátomból már kidobok. Bocs mindenkitől ha kipanaszkodtam magam.
Üdv nektek: karesz

Nálam a pepperseedsesek jól keltek, 80%-ban, még a CR is. Ami elég gyatrán kelt az csak egy fajta volt a numex twilight. az csak 5/10 lett. De a többi jól muzsikál.

Úgy látszik elég változó a minőség.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.04.22. 18:07 

Likes given: 1 time
Likes received: 3
Szombathelyen az Eurofamilyben találtam Blumen jamaikai vörös pepperónit, mogura scorpiont, sárga trinidad scorpiont, és narancssárga habanerot csomagonként 680 Ft-ért. Jövő évi szezonra elég korán megvettem a magokat :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.30. 20:45 

Likes given: 19
Likes received: 13
Szombathelyen kereshettek engem is!
www.kardinalis.hu

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 2 óra