Pontos idő: 2018.02.19. 00:19

Időzóna: UTC + 2 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Keresztbeporzás
HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 12:45 

Likes given: 0 time
Likes received: 55
GaBko írta:
Köszi! Megint tanultam valamit!
Ezek szerint tényleg működik a fajok közti párosodás a paprikáknál! :)
Amúgy annak jóval nagyobb az esélye, hogy nem kereszteződik, mint hogy igen, ha külön tartod a fajtákat, mert ugyebár ott az azonos pollenek lesznek tulnyomórészt. Sőt egyetlen virág is képes saját magát beporozni.
De hát az esély mindig megvan, hogy odatéved a messziről jött idegen és belerondít a fajtiszta családba.

még egy kis kiegészítés, hátha valakinek érdekes: általában pont, hogy ugyanazon virág porozza be saját magát (nem ugyanazon növény más virágja, vagy más növény virágja), hiszen a pollen és a bibe egy virágon található.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 12:49 

SirMorlock írta:
Pampalini írta:
Arról van valami információ, hogy keresztbeporzás esetén, egy termésen belül minden mag "hibridizálódik", vagy lesz közte ilyen is, meg olyan is?

Ez nagyon jó kérdés, én is sokat gondolkodtam rajta, de nem tudom a választ...
Lényegében azt kéne tudni, hogy egypetéjű vagy kétpetéjű ikrek a magok egy termésen belül? :mrgreen:
Persze mutációk egypetéjűek között is lehetnek...

Két eset van:
- egy növényen belül két virágot más-más pollen termékenyít meg -> a két termés magjaiból kiszedett mag különbözőséget mutathat (hiszen más genetikai állománnyal rendelkeznek jó eséllyel)
- egy növényen található egy termésen belüli magok genetikailag azonosak, hiszen egy alkalommal történt megtermékenyítés

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 12:51 

Borsika írta:
Én tavaly kaptam 3 termést a "Wally's Purple-ből", a termések egy növényről származtak.
Egy ládába került négy növény, amiből három szépen hozta a fajta jellegzetességét.
Az egyik viszont más terméseket hozott, mind formája, mind színe eltért az anya és tesó növényektől.

Érdekes, de mindenesetre nem válaszoltam :D

heterozigóta volt az anyanövény vagy a pollen jött más növényről, aminek geneteikai állománya különbözött az anyanövényétől, ezért F1-ben hasadás történt (a mendeli szabályok alapján számolható)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.08.02. 13:45 

Likes received: 0 time
Sziasztok,

Még az első szezonom az idei, és a paprikák szépen nőnek, rengeteg virágot hoztak, de a valamiért az összes virágot elhullajtják. Miért van ez? Mit tudok tenni? Körülbelül egy növényen 20 virágból csak 1-2 lesz paprika.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.08.04. 05:35 

Likes given: 6
Likes received: 17
Ha kapnak bőven fényt, akkor lehet még tápozási probléma is. Milyen tápot kapnak? Hetente tövenként kb. mennyit? Mekkora a cserép? Vagy szabadföldben vannak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.12. 12:29 

Likes received: 0 time
Sziasztok!

Nem rég kezdtem paprikákkal foglalkozni és volt egy próbaültetésem még november 12-én (elötte kétszer kudarcott valottam). Viszont most minden sikerült, olyanyira, hogy szépen virágzanak a paprikáim. 6db Jalapeno paprikám van, lámpa alatt vannak folyamatosan.
Beporzással kapcsolatban lenne kérdésem. Fogalmazzunk úgy, hogy nem nagyon van siker.
Eddig (lassan 3 hete virágoznak) mindössze egyetlen egy pici paprikám van, ami növekszik, se több se kevesebb. Próbáltam ecsettel és fülpiszkálóval is beporozni a virágokat. A fülpiszkáló szépen sárga színű lesz, hozzáérintem a bibéhez, többször is ovatosan, mégse jönnek a paprikák. Valaki esetleg tudna tanácsot adni, hogyan végezzem a beporzást beltéren, világitás alatt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 11:21 
Adminisztrátor

Likes given: 376
Likes received: 561
Noked írta:
Sziasztok!

Nem rég kezdtem paprikákkal foglalkozni és volt egy próbaültetésem még november 12-én (elötte kétszer kudarcott valottam). Viszont most minden sikerült, olyanyira, hogy szépen virágzanak a paprikáim. 6db Jalapeno paprikám van, lámpa alatt vannak folyamatosan.
Beporzással kapcsolatban lenne kérdésem. Fogalmazzunk úgy, hogy nem nagyon van siker.
Eddig (lassan 3 hete virágoznak) mindössze egyetlen egy pici paprikám van, ami növekszik, se több se kevesebb. Próbáltam ecsettel és fülpiszkálóval is beporozni a virágokat. A fülpiszkáló szépen sárga színű lesz, hozzáérintem a bibéhez, többször is ovatosan, mégse jönnek a paprikák. Valaki esetleg tudna tanácsot adni, hogyan végezzem a beporzást beltéren, világitás alatt?

Ne akarj odabent paprikát. Majd tavasszal ha kiteszed a természet megoldja. Sok mindenen múlik. Tápozás, megfelelő hőmérséklet, fény.... Nem az ecseten múlik :)

http://www.gabkochili.hu
GaBko Chili blog: http://gabkochili.blog.hu/
facebook: https://www.facebook.com/GaBkoChili

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 2 óra